O Marce

O MARCE

Marka Baby Things powstała wiosną 2014 roku. Wtedy zaprojektowaliśmy i ukończyliśmy produkcję pierwszej kolekcji i pierwszej linii produktów Baby Things. Wszystkie produkty z metką Baby Things zostają zaprojektowane przez Dyrektora kreatywnego, który jest autorem koncepcji i filozofii marki Baby Things, pomysłów na wygląd i samą markę Baby Things.

FILOZOFIA FIRMY

Marka Baby Things zakłada, że kluczowym w doborze rzeczy dla małych dzieci jest połączenie bezpieczeństwa i uroku. Chcemy, aby każdy produkt, jaki ma metkę Baby Things, był uszyty z bezpiecznych materiałów z wiadomego źródła pochodzenia. Drugim warunkiem jest estetyka produktu. Nasze dzieci mają prawo do elegancji i estetyki w świecie zalewanym tanimi brzydactwami.

Baby Things nie toleruje innych materiałów do produkcji swoich produktów niż rodzimych producentów. Najwięcej czasu w procesie produkcyjnym poświęcamy na poszukiwanie i dobór materiału z zaufanego źródła. Jeśli masz w ręku produkt z metką Baby Things masz 100% gwarancję, że materiał powstał w Polsce i jest bezpieczny dla Twojego dziecka.

Baby Things czerpie inspiracje z polskiej kultury tkactwa i produkcji łódzkich przędzalni XIX wieku. Nie ulegamy pędowi współczesnego rynku do obniżenia kosztów produkcji kosztem, jakości materiału. Zakładamy, że musimy móc sprawdzić gdzie nasz dostawca materiał wyprodukował. Sprowadzenie materiału z odległych zakątków światowego rynku nie pozwala nam na sprawdzenie ich źródła produkcji, dlatego tego nie robimy. Nie ulegamy modzie dostępnych na naszym rynku materiałów z USA mimo, iż doceniamy ich styl. Baby Things nie chce być marką snobistyczną ani skrajnie powszechną. Staramy się uplasować produkty Baby Things w średnim przedziale cenowym łącząc, jakość materiałów, estetykę wykonania i przystępność ceny. Nasze produkty są dostępne w tej chwili tylko za pośrednictwem naszego sklepu producenckiego w internecie: www.babythings.pl

MADE IN POLAND

Baby Things nawiązuje do starej polskiej tradycji wielkoprzemysłowej związane są z powstaniem kalisko-mazowieckiego okręgu przemysłowego w Łodzi w XIX wieku. Staramy się eksportować produkty na rynki Europy i Ameryki z dumą zaznaczając ich miejsce produkcji. Nie jesteśmy pośrednikami. Nasze produkty wysyłamy do USA i  Europy Zachodniej. Znaleźliśmy klientów w Wielkiej Brytanii i w Nowym Yorku. Nauczyliśmy się, że jakoś jest językiem esperanto i doceniania się ją na całym świecie. Nie zlecamy całościowej produkcji innym podmiotom, nie jesteśmy pośrednikiem. Wszystko robimy sami budując wiarygodność marki krok po kroku.