Certyfikaty

CERTYFIKATY

Global Organic Textile Standard (GOTS)

Baby Things używa do swojej produkcji tylko materiałów objętych certyfikatem Global Organic Textile Standard (GOTS). Jest on uznawany za światowego lidera w normie przetwarzania wyrobów włókienniczych z włókien organicznych.

GOTS to certyfikat dla produktu obejmujący cały łańcuch produkcji począwszy od surowców, poprzez tekstylia naturalne (bawełna, jedwab, len, konopie) na odzieży skończywszy. Utworzony został przez International Working Group on Global Organic Textile Standard (IWG), grupę roboczą skupiającą organizacje z Europy, USA i Japonii zajmujące się certyfikowaniem i oznaczaniem produktów przyjaznych środowisku.

GOTS jest uznawany za certyfikat najlepszy w branży, obejmujący wszystkie etapy produkcji wyrobów z tkanin naturalnych (od surowca poprzez gotowy produkt). Warunkuje bardzo rygorystyczne kryteria środowiskowe. Jest weryfikowany przez niezależne instytucje spełniające kryteria akredytacyjne IFOAM i standardy ISO 65. Audyty odbywają się przynajmniej raz do roku poprzez kontrolę dokumentów i inspekcje w miejscach produkcji (w tym inspekcje niezapowiedziane). Sposób weryfikacji kryteriów ekologicznych został dokładnie opisany w dokumentach GOTS.

Więcej informacji na temat certyfikatu znajdziesz na stronie: www.global-standard.org